למקם בקצה של כל פחד, פעולה

האם ישנם הבדלים בין העומס הרגשי של טייסי קרב ונווטים? לא חייבים לבדוק את המחקר כדי להגיע למסקנה זו בדיוק: כאשר אני נוהג במהירות גבוהה אני מפחד פחות מזה שיושב לידי אבל אינו מחזיק בהגה.

כחובש, טיפלתי בפצועים. התפקיד שלי תמיד איזן את הפחד והלחץ שבוודאי הייתי מרגיש אם הייתי רק מתבונן בארוע.

להבדלים בלחץ ובפחד בין האדם שלמד לפעול ובין האדם שאינו פועל, יש שני היבטים: הראשון סוכנות. האדם הפועל, בין אם הוא חובשת, טייסת קרב או אבא שנענה לבכי של התינוק, לוקח אחריות על המעשים שלו ומסוגל לתפקד בתוך מצב אי הוודאות. כלומר היא או הוא הם סוכנים של יכולת לתפקד באי וודאות. ההיבט המווסת השני הוא הפעולה ממש. הפעולה המווסתת יכולה להיות אירובית, כמו שהתבונן ספולסקי, לזברות שרצות בסוואנה אין אולקוס, או לחילופין פעולה של מוטוריקה עדינה.

ההיבטים המווסתים של פעולה אירובית ידועים, מרגולציה של אדרנלין וקורטיזול ועד לתפוקה לבבית טובה יותר. גם לוויסות בעזרת פעולה של מוטוריקה עדינה יש חשיבות. מוטוריקה עדינה בזמן לחץ מתאפשרת לאחר אימונים חוזרים והיא גם תוצר וגם סיבה בלולאה הרגשית-גופנית של הסוכן או הסוכנת.

בסדנאות דטאנט אנו מכינים לצורך בתגובות גופניות במצבים בלתי צפויים, מצבים הדורשים התאמות מהירות של מיומנויות לגורמי לחץ ספציפיים להקשר.

הפעולה שאנו מלמדים את עצמנו בהקשר של תפקוד וגם וויסות רגשי, חשובה. ללא פעולה מתוכננת מראש התגובה תהיה רנדומלית והסיכוי שהיא תתאים לארוע רנדומלי גם הוא.

תגיות: , ,

שליטה אינה תכונה קבועה

שליטה, רצון, מודעות וקשב, הם מצבים דינמיים. היכולות שלנו משתנות, מתגברות, נחלשות, מופיעות ובנסיבות חיים מסויימות, נעלמות לגמרי. אימא שמסוגלת לקום באמצע הלילה לתינוק בוכה לא תמיד תוכל לקום בזמן כדי להתאמן. טייס השולט על השיח שלו בזמן ריבוי משימות ומטלות בטיסה יכול להתקל בבעיות תקשורת בחייו האישיים. 

האפשרות לדייק בפעולה שוב ושוב והיכולת לשמר שליטה נכונה במצבי חיים שונים היא תוצאה של אימון. אימון מתחיל במצב רחוק ממצב הדחק, מצב בסיסי בטוח שבו אפשר לדייק את מרכיבי האימון השונים ולהעמיק את החויה של רצון, מודעות וקשב. המעברים לתוך סיטואציות קשות יותר ויותר חייבים להתבצע בהדרגה כדי לא להחליף מוקדם מידי את הקשב המתלווה לפעולה נכונה באוטומטיות. 

דיוק והדירות בביצוע פעולה – אקבן

תגיות: , , ,