מי אנחנו?

שיטת דטאנט פותחה באקבן, בית הספר המתקדם בעולם ללימוד אומנות לחימה כדרך חיים. החברה שייסדו וותיקי אקבן – אקבן דטאנט בע״מ – מלמדת פרוטוקולים גופניים לשליטה רגשית וניהול עימותים. השיטה שלנו פורצת דרך. מאות מפקדים בצה״ל עברו סדנאות שליטה אצלנו.

אנחנו ספקים מורשים של משהב״ט, משרד הבריאות וקופ״ח כללית ומלמדים את השיטה בכל מקום בו יש צורך בשליטה רגשית שעובדת באמת, גם בשעת לחץ ועימות.

יותר מאלף מפקדים בצה״ל, צוותי רפואה בבתי חולים, צוותי חילוץ וחומ״ס למדו בהצלחה בסדנאות דטאנט. אנו משקיעים בחברה הישראלית – לימדנו נוער בסיכון (במסלול שנתי) ומפיצים את הבשורה גם בחו״ל – בכירים בחברות בגרמניה, ארה״ב ויפן.

הסדנה מתחילה בהבנה של עולם החניכים. רקע הדרכתי ובטחוני מאפשר לנו ניתוח תהליכי, אישי וארגוני, על הבסיס שלו אנו מתאימים את הפרוטוקולים שאנו מלמדים בסדנה. רופאות ורופאים במלר״ד של בי״ח קפלן עברו סדנאות שונות לעומת הסדנאות שהעברנו לנערות ונערים בתיכון .

מערך המדריכים שלנו מורכב מבוגרי אקבן. אנחנו אקדמאים ובוגרי שרות צבאי קרבי, דבר שעוזר לנו לתרגם את ההבנות של השיטה לחניכים מרקע שונה.

את החברה מנהל יוסי שריף, מייסד אקבן. המנהל המדעי של אקבן דטאנט הוא פרופסור חגי ברגמן מבית הספר לרפואה, האוניברסיטה העברית בירושלים. אחראי הדרכה הוא מיכאל קרן. ייסדו את החברה ועדיין יועצים בתחומים רלוונטיים, דני הרשקוביץ וגיא רנן .