איך עובדת שיטת דטאנט?

רובנו חושבים שיש לנו שליטה רגשית. זה לא תמיד נכון. גם אותם יחידי סגולה שיש להם יכולת ויסות רגשי ברגעים מסויימים חייבים לתרגל סט של טכניקות כדי לשלוט ביכולת הזו.. גם טייס קרב שקול מאין כמוהו עלול לאבד את העשתונות בארוחה משפחתית. 

ללא ויסות רגשי קבלת ההחלטות שלנו אינה טובה. כשהרגש מכתיב לנו מה לעשות התוצאה הסופית עלולה להיות טעות חמורה.

מעגל ההשפעה

הגוף משפיע על המוח והמוח משפיע על הגוף, זוהי לולאת משוב שאנו יכולים לשלוט בה בעזרת הגוף.

דטאנט מלמדת פרוטוקול של מיקרו מניפולציות גופניות. יש כמה מאות מיקרו מניפולציות ואנחנו בוחרים מתוכן את אלו שמתאימות לאנשים אותם אנו מלמדים.

תרגול של טכניקות גופניות-קוגניטיביות הוא הדרך היציבה ביותר לקראת הרגלי חיים טובים יותר. רק בעזרת טכניקות גופניות של נשימה, מנח גוף, דופק וכדומה ניתן לקבע תגובה שתעבוד גם בזמנים משבריים.


האם ויסות רגשי הוא חיוני?

ביום-יום, שטות אחת – התפרצות אחת שלא לעניין – יכולה לקלקל מערכות יחסים ולפגוע בעבודה ואפילו בבני משפחה. ויסות רגשי מאפשר לנו להתמודד עם האתגרים הרציניים של השיגרה השוחקת ולפתח משמעת פנימית של פעולה נכונה.

בלחץ אמיתי, במצב חרום, אם נקפא, או אם נגיב בתגובת יתר, נסכן חיים, גם של אחרים. נידמה לנו שמצבי חרום מתרחשים רק במקום אחר, לאנשים אחרים. זו אשליה. כולנו צריכים ללמוד ויסות רגשי, משמעת עצמית ושליטה, ללא יוצא מהכלל. זו אינה יכולת שנולדים איתה ולדאבוננו לא לומדים אותה בבתי ספר ואוניברסיטאות.


מה קורה בסדנה

טכניקות גופניות ואסטרטגיות מחשבה הצמודות להן משפרות את התגובה בזמני עימות, סטרס וחרום. במהלך סדנה אנו מסמלצים מצבים משבריים ומבצעים משוב, מצלמים, מתזמנים ובודקים זמני תגובה ואיכות של החלטות.

אנו מתווים את המיקרו מניפולציות הגופניות המתאימות לחניכים בסדנת דטאנט. כדי לקבוע איזה סט של פעולות מתאים אנו מאפיינים את טיפוסי החניכים, את יחסי השיגרה שלהם ואת דרישות המקצוע. על בסיס איפיון זה, אנו מלמדים לא יותר מחמישה פרוטוקולים של שליטה רגשית ואז מבצעים סידרה מסלימה של הדמית מצבים משבריים ומתאמנים על ביצוע אותם פרוטוקולים בתוך מצבי משבר ודחק.

החניכות והחניכים עובדים יחד, במשותף, כדי להכיר את הסימנים המצביעים על הפעלת ויסות רגשי ואת התוצאות החמורות והנראות לעין של חוסר שליטה רגשית. כך משאירה כל סדנה חותם הנמשך הרבה לאחר הלימוד.


המשך התרגול לאחר הסדנה

בעזרת סרטונים, תזכורות בווטסאפ וסדנאות רענון מקבלים החניכים מוטיבציה ותזכורות לתרגול ומחדשים את החוזה הפנימי שלהם עם חשיבה נכונה, משמעת פנימית וויסות רגשי.

הנוכחות הקבועה שלנו בזירה הדיגיטאלית מאפשרת לנו לחזור לכל חניך, באופן אישי, כדי להבהיר נקודות הקשורות לדטאנט ולענות על שאלות הקשורות לחומר הנלמד.